×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Barwa i czystość

BarwaDiament występuje we wszystkich barwach w wielu odcieniach. Większość brylantów ma delikatnie, żółtawe lub brązowawe zabarwienie. Najcenniejszy brylant to ten o jak najbielszej barwie. Wyjątkiem mogą być kamienie o intensywnych kolorach. Jeżeli ich barwa jest naturalna, a nie osiągnięta w technologii sztucznego barwienia (metoda HP/HT), używa się w stosunku do niej określenia: barwa fantazyjna. Barwa H- biel (zazwyczaj w połączeniu z czystością SI) cieszy się dużym zainteresowaniem Klientów. I lub J – lekka stonowana biel, należy do równie popularnych i chętnie wybieranych Barwa G – delikatna biel (przeważnie w połączeniu z czystością VS) wybierana jest przez osoby, dla których dobra barwa kamienia jest priorytetem. Czystość

Zgodnie z międzynarodową praktyką, klasę czystości diamentów oszlifowanych (brylantów) bada wprawny jubiler pod dziesięciokrotnym powiększeniu w normalnym świetle. Im mniej inkluzji, tym brylant cenniejszy. Mikroskopijne inkluzje, zwane także „wrostkami”, są wewnętrzną cechą kamieni szlachetnych. Powstały w procesie ich formowania, setki milionów lat temu. Warto dodać, że w przypadku czystości oznaczonej symbolem SI lub wyższej, „wrostki” przeważnie przestają być dostrzegalne gołym okiem. Osoby, dla których wysoka czystość kamienia jest ważniejsza niż jego masa, decydują się niejednokrotnie na zakup kamienia o czystości VS – bardzo małe inkluzje (często w połączeniu z barwą G) lub wyższej. Wyróżnia się następujące klasy czystości: If (internally flawless), WS 1/WS 2 (very very small inclusions), VS 1/VS 2 (very small inclusions), Si 1/Si 2 (small inclusions), P I (Piqué I), P II (Piqué II), P III (Piqué III). Po stopniu PIII znajdują się tylko diamenty z bardzo licznymi wrostkami.