×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Perły hodowlane

Jak powstają perły hodowlane?

Perły, ze względu na sposób powstawania dzielą się na hodowlane oraz naturalne, które są niezwykle rzadkie i osiągają bardzo wysokie ceny, a także na morskie i słodkowodne. Większość biżuterii oferowanej przez sklepy jubilerskie zdobią perły hodowlane, nazywane także hodowanymi. Udoskonaloną metodę hodowli pereł opracowano na przełomie XIX i XX wieku w Japonii, gdzie powstają perły Akoya. Hodowla pereł jest niezwykle trudna i pracochłonna. Dopiero po dwóch lub trzech latach rozwoju małż Akoya w precyzyjnie dobranym środowisku wodnym, można dokonać zaszczepienia przyszłego jądra perły. Praktyka pokazała, że najlepszym „zarodkiem” jest drobny fragment muszli małży słodkowodnej, o kulistym kształcie. Po zaszczepieniu co trzy tygodnie wyciąga się małże z wody i oczyszcza ich muszle z pasożytów. Po około dwudziestu miesiącach można pozyskiwać uformowane perły, których powłoka osiągnęła wystarczającą grubość. Najczęściej spotykane perły słodkowodne pochodzą z Chin, Rosji, Mongolii, Kanady i USA.