×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Twój idealny brylant

Wybierz dla siebie idealny brylant!

 

Idealny brylant to nie zawsze ten o najlepszej charakterystyce, lecz ten, który najlepiej spełnia oczekiwania osoby kupującej lub tej, której ma być ofiarowany. Ważny jest dobór odpowiedniej charakterystyki kamienia, zawierającej się w kryteriach zasady 4C. Z myślą o różnych preferencjach Klientów, przy wybranych wzorach wyselekcjonowaliśmy brylanty łączące w optymalny sposób ich najistotniejsze cechy.

HSI(1/2) – preferencja: duża masa przy stosunkowo wysokiej jakości kamienia.
Brylanty o barwie H (biel) i czystości SI (małe inkluzje) przez wielu uznawane są za „złoty środek” pomiędzy masą kamienia a jego jakością. W danej grupie cenowej masa kamienia jest stosunkowo duża, inkluzje małe (często niedostrzegalne gołym okiem) a barwa – biała.

JP2 – preferencja: możliwie duża masa kamienia.
Brylanty o barwie J (lekko stonowana biel) i czystości P2 (widoczne inkluzje) zostały dobrane w taki sposób, aby w danej grupie cenowej zapewnić przede wszystkim dużą masę kamienia.

GVS(1/2) – preferencja: możliwie wysoka jakość kamienia.
Brylanty o barwie G (delikatna biel) i czystości VS (bardzo małe inkluzje) zostały wybrane z myślą o tych, którzy cenią sobie wysoką jakość kamienia. Inkluzje brylantu nie są dostrzegalne gołym okiem, a barwa kamienia jest wyjątkowo biała.

Jako ciekawostkę można dodać, że w przypadku najdroższych kamieni używana jest na świecie następująca charakterystyka:
DIF – preferencja: najwyższa jakość.
Brylanty o barwie D (wysoka delikatna biel) i czystość IF (wewnętrznie czysty) należą do wyjątkowo rzadkich, gdyż nie posiadają żadnych skaz, a ich barwa jest najbielsza z możliwych. Choć jakość tych kamieni jest wyjątkowa, ich masa może być wielokrotnie mniejsza od porównywalnych brylantów o niższej jakości.