Reklamacje
Dokładamy wszelkich starań, aby biżuteria oferowana na Verona.pl oraz w Salonach Verona była najwyższej jakości. Jeśli jej jakość nie jest w pełni satysfakcjonująca możesz skorzystać z prawa do reklamacji.
Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji, zachęcamy jednak do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami reklamacji, które znajdują się u dołu strony.
- Reklamację możesz zgłosić w ciągu dwóch lat od momentu otrzymania zamówienia. Możesz to zrobić zarówno w jednym z Salonów Verona, jak i wysyłając nam reklamowany produkt.
- Jeśli zdecydujesz się reklamować zakupiony produkt w Salonie Verona wypełnij czytelnie formularz reklamacyjny i zanieś wraz z wadliwym produktem oraz dowodem zakupu, tj. paragon lub e-paragon (nie musisz go drukować) do wybranego punktu. Formularz możesz wypełnić również na miejscu. Mapę Salonów Verona znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że cały proces reklamacji od złożenia formularza do otrzymania zwrotu lub wymiany reklamacyjnej musi odbyć się w tym samym Salonie Verona.
- Jeśli wybierzesz reklamację za pomocą wysyłki - przygotuj paczkę. Kompletna przesyłka powinna zawierać reklamowany produkt, czytelnie wypełniony i podpisany formularz reklamacyjny oraz dowód zakupu (paragon lub e-paragon).
- Wyślij paczkę do naszej centrali na adres:
ul. Świerzawska 1
60-321 Poznań
Możesz to zrobić na dwa sposoby:
- przesyłka własna - samodzielnie generujesz etykietę wysyłkową i nadajesz przesyłkę dowolnym kurierem;
-
darmowy odbiór przez kuriera - w tym celu zgłoś chęć reklamacji do naszego Zespołu Obsługi Klienta, podając informacje na temat produktu jaki reklamujesz i opisując krótko wykrytą wadę (np. kolczyki srebrne z uszkodzonym zapięciem). Zespół Obsługi zamówi kuriera pod wskazany adres.
Nasi specjaliści czekają na kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 17:00: - na czacie Sklepu Internetowego Verona;
- pod adresem mailowym: kontakt@verona.pl;
- pod numerem telefonu +48 61 429 71 48.
Szczegółowe zasady reklamacji
- Sprzedawca ponosi odpowiedzialność wobec Konsumenta lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta za sprzedany towar, zgodnie z zasadami odpowiedzialności za brak zgodności towaru z umową na zasadach określonych w rozdziale 5a ustawy o prawach konsumenta.
- Odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową obowiązuje w przypadku stwierdzenia niezgodności towaru z umową przed upływem dwóch lat od momentu dostarczenia rzeczy Konsumentowi. Roszczenie o usunięcie niezgodności towaru z umową przedawnia się z upływem 6 lat od dnia stwierdzenia niezgodności towaru z umową.
- Towar jest zgodny z umową, jeżeli:
- 1) zgodne z umową pozostają w szczególności jego: opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność i funkcjonalność;
- 2) zgodna z umową pozostaje w szczególności jego: przydatność do szczególnego celu, do którego jest potrzebny Konsumentowi lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta, o którym Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta powiadomił Sprzedawcę najpóźniej w chwili zawarcia umowy i który Sprzedawca zaakceptował;
- 3) nadaje się do celów, do których zazwyczaj używa się towaru tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk;
- 4) występuje w takiej ilości i ma takie cechy, w tym trwałość i bezpieczeństwo, jakie są typowe dla towaru tego rodzaju i których Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta może rozsądnie oczekiwać, biorąc pod uwagę charakter towaru oraz publiczne zapewnienie złożone przez Sprzedawcę, jego poprzedników prawnych lub osoby działające w ich imieniu, w szczególności w reklamie lub na etykiecie, chyba że Sprzedawca wykaże, że:
- a) nie wiedział o danym publicznym zapewnieniu i oceniając rozsądnie, nie mógł o nim wiedzieć;
- b) przed zawarciem umowy publiczne zapewnienie zostało sprostowane z zachowaniem warunków i formy, w jakich publiczne zapewnienie zostało złożone, lub w porównywalny sposób;
- c) publiczne zapewnienie nie miało wpływu na decyzję Konsumenta lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta o zawarciu umowy;
- 5) został dostarczony z opakowaniem, akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta może rozsądnie oczekiwać;
- 6) jest takiej samej jakości jak próbka lub wzór, które Sprzedawca udostępnił Konsumentowi lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta przed zawarciem umowy, i odpowiada opisowi takiej próbki lub takiego wzoru.
- Domniemywa się, że brak zgodności towaru z umową, który ujawnił się przed upływem dwóch lat od chwili dostarczenia towaru, istniał w chwili jego dostarczenia, o ile nie zostanie udowodnione inaczej lub domniemania tego nie można pogodzić ze specyfiką towaru, lub charakterem braku zgodności towaru z umową. W sytuacji stwierdzenia niezgodności po upływie dwóch lat od momentu dostarczenia rzeczy obowiązek wykazania, że niezgodność istniała w towarze w momencie zakupu, spoczywa na Konsumencie.
- Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta, jeżeli rzecz sprzedana wykazuje niezgodność towaru z umową, może: żądać naprawy lub wymiany, przy czym Sprzedawca może wybrać czy towar zostanie naprawiony lub wymieniony. Jeżeli naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów dla Sprzedawcy, może on odmówić doprowadzenia towaru do zgodności z umową.
- Jeżeli towar jest niezgodny z umową, Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:
- 1) Sprzedawca odmówił doprowadzenia towaru do zgodności z umową;
- 2) Sprzedawca nie doprowadził towaru do zgodności z umową;
- 3) brak zgodności towaru z umową występuje nadal, mimo że Sprzedawca próbował doprowadzić towar do zgodności z umową;
- 4) brak zgodności towaru z umową jest na tyle istotny, że uzasadnia obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy bez uprzedniego skorzystania z żądania naprawy lub wymiany;
- 5) z oświadczenia Sprzedawcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on towaru do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta, lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta.
- Sprzedawca zaleca w miarę możliwości dołączenie opisu niezgodności towaru z umową do reklamowanego towaru.
- Sprzedawca w ciągu 14 (czternastu) dni ustosunkuje się do zgłoszenia Konsumenta lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta. W przeciwnym razie uważa się, że Sprzedawca uznał oświadczenie lub żądanie za uzasadnione.W przypadku naprawy lub wymiany reklamowanego towaru Sprzedawca jest obowiązany dokonać wymiany lub naprawy w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta, lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta.
- W przypadku obniżenia ceny, obniżona cena musi pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość towaru niezgodnego z umową pozostaje do wartości towaru zgodnego z umową.
- W przypadku umów zawieranych z Klientami niebędącymi jednocześnie konsumentami w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego lub przedsiębiorcami o uprawnieniach konsumenta, na podstawie art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego, odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu rękojmi jest wyłączona.
- W przypadku zatajenia niezgodności towaru z umową przez Sprzedawcę upływ terminu nie wyłącza uprawnień opisanych w ustawie o prawach konsumenta.
- Adresem reklamacyjnym jest: Verona.pl. ul. Świerzawska 1 60-321 Poznań.
- Konsument od dnia 15.02.2016 może również skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń za pomocą platformy ODR zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie ODR w sporach konsumenckich).
Chcąc skorzystać z dodatkowej możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
Celem funkcjonowania platformy ODR jest umożliwienie bezstronnego, pozasądowego, skutecznego i szybkiego rozstrzygania sporów przez Internet pomiędzy Konsumentem i przedsiębiorcą, które dotyczą zobowiązań umownych wynikających z internetowych umów sprzedaży lub umów o świadczenie usług zawieranych między konsumentami mieszkającymi w Unii a przedsiębiorcami mającymi siedzibę w Unii.
Szczegółowe informacje dotyczące reklamacji produktów zakupionych na Verona.pl znajdują się w regulamine.
W celu zapoznania się z formularzem reklamacyjnym, prosimy kliknąć link.